Po střetu osobního automobilu s osobním vlakem dnes na Berounsku po poledni zemřel řidič vozidla

HZS Středočeský kraj//Žhavé aktuality/ Z regionů

04.01.2018

A29.jpgVe čtvrtek 4. ledna 2018 krátce po poledni byla od zdravotnického operačního střediska vyžádána spolupráce hasičů u dopravní nehody v Lochovicích na Berounsku. Zde se na trati číslo 200 střetl osobní automobil a osobní vlak.
a.jpg

Operační středisko hasičů na místo vyslalo odpovídající techniku z profesionálních stanic v Hořovicích a Berouně a současně byly povolány jednotky hasičů SŽDC z Plzně a Prahy. Operační důstojník ihned vyžádal zastavení železničního provozu na této trati.
aaaaaa.jpg

Hasiči z rychlého zásahového automobilu z Hořovic, kteří byli na místě zásahu jako první, průzkumem zjistili, že ve vlaku Regionova není nikdo zraněný. Vlak však v důsledku střetu vykolejil. V osobním automobilu zůstal zaklíněný řidič, který byl ze zničeného vozu vyprošťován pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Lékař u něj konstatoval smrt.
aaaa.jpg

Po vyšetření nehody bylo tělo i vozidlo vyproštěno. Středočeští hasiči z místa po 3 hodinách odjeli, na místě zůstali drážní kolegové, kteří budou pomocí speciální nakolejovací soupravy vracet vlak na koleje.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel – tiskový odbor HZS Středočeského kraje

Foto:HZS Středočeského kraje